آپتاکید؛ تغذیه سالم، کودک مقاوم

ضعف و خستگی در کودک چه دلایلی دارد؟

fatigue in children| خستگی در کودکان

دلایل ایجاد حس ضعف و خستگی در کودک

کم خونی

به کمبود گلبول‌های قرمز خون که وظیفه انتقال اکسیژن در سراسر بدن را بر عهده دارند، کم خونی گفته می‌شود. کمبود ذخایر کافی آهن در خون می تواند منجر به کم خونی شود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی کودک سرشار از آهن باشد. برای جلوگیری از احساس خستگی در کودک می‌توانید جگر، قلوه، گوشت قرمز، ماهی، زرده تخم‌مرغ، سبزی‌های دارای برگ سبز تیره (مانند جعفری و اسفناج)، حبوبات و غلات صبحانه غنی شده با آهن را در برنامه غذایی کودک قرار دهید. پودر شیر غنی شده آپتاکید نیز حاوی آهن است و می‌تواند بخشی از آهن مورد نیاز بدن کودک را تأمین کند.

کم تحرکی یکی از دلایل ضعف و خستگی در کودک

کم تحرکی باعث ایجاد ضعف و خستگی در کودک می‌شود. امروزه کودکان بیشتر وقت خود را در خانه می‌گذرانند و با بازی‌های کامپیوتری سرگرم می‌شوند. کمبود حرکت فیزیکی می تواند منجر به چاقی مفرط شود.

از آفتاب لذت ببر

تغذیه نامناسب

تغذیه نامناسب و کمبود مواد مغذی در رژیم غذایی باعث ضعف و خستگی در کودک می‌شود. برای رشد فیزیکی مناسب باید رژیم غذایی کودک حاوی پروتئین، کلسیم، آهن، ویتامین‌های گروه B، ویتامین D، روی و غیره باشد. پودر شیر غنی شده آپتاکید حاوی آهن، کلسیم، امگا ۳، ویتامین D و پره بیوتیک است. بنابراین برای تامین بخش اعظمی از این مواد مغذی که دریافت جذب آن‌ها از طریق مصرف غذا و خوراکی‌های روزانه بسیار پایین است می‌توان از پودر شیر غنی شده آپتاکید در رژیم غذایی کودک استفاده کرد.

مطالب خواندنی بیشتر در خصوص کودکان را در کلاب آپتاکید دنبال نمایید.

راهکارهایی برای بالا بردن مقاومت بدن کودکان

تاثیر کمبود روی بر کم‌وزنی کودکان

Leave a comment